Polskie hotele, z których możemy być dumni – Hotel Mistral Sport**** Gniewino

Rozpoczynając ten cykl wpisów mamy nadzieję, że informacje zawarte w każdym z nich staną się dla Ciebie tak samo przydatne, jak były by dla nas, gdybyśmy nigdy nie odwiedzili poszczególnych hoteli, a chcieli byśmy się do nich wybrać. Jak na razie nie jest tego może dużo, jednak sukcesywnie postaramy się przybliżyć każdą z naszych propozycji rozsianych po całej Polsce, z których mieliśmy okazję korzystać podczas wyjazdów rodzinnych, weekendowych i innych mniej lub bardziej oficjalnych okazji. Na początek miejsce o którym słyszał przelotnie lub w większych ilościach chyba każdy, gdyż podczas EURO 2012 to właśnie tam gościliśmy reprezentację Hiszpanii w piłce nożnej. Zapraszamy zatem na krótką i bogata merytorycznie wycieczkę do Gniewina, gdzie znajduje się Hotel Mistral Sport****.

Opcja dla aktywnych

Ze wszystkich hoteli,jakie udało się nam dotychczas odwiedzić ten niewątpliwie zapadł nam głęboko w pamięć właśnie ze względu na różnorodne i aktywne możliwości wypoczynku. Gniewino to miejscowość na Kaszubach, więc pierwszym elementem tej układanki są tu oczywiście charakterystyczne dla tego obszaru krajobrazy. Poza tym Hotel Mistral oferuje swoim gościom:
– boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę, tenisa ziemnego,
– kryty basen,
– kręgle,
– spływ kajakowy,
– rozległe tereny spacerowe,
– wypożyczalnię rowerów,
– stoły do bilarda oraz ping-ponga,
– dostęp do przystani (z możliwością wynajmu sprzętów pływających).

Weekend to za mało

Jadąc do Gniezna czy Torunia wystarczy nam weekend, aby poznać wszystkie interesujące nas atrakcję, i jeszcze znaleźć chwilę czasu na słodkie lenistwo. W Gniewinie czas płynie zupełnie inaczej, a atrakcje, krajobrazy i możliwości spędzenia wolnego czasu są ogromne. Hotel Mistral ma w tej atrakcyjnej konstrukcji okolicy niemałą zasługę, gdyż nim się obejrzymy, możemy cały weekend spędzić jedynie w relaksującej ciało i umysł strefie SPA. W tym czasie można skorzystać między innymi z różnorodnej oferty masażu i zabiegów pielęgnujących ciało oraz z: basenu, jacuzzi, saun, sali fitness, siłowni, łaźni parowej, groty lodowej, czy też solarium.

Restauracja hotelowa

Jak na hotel 4-gwiazdkowy przystało tak i tutaj goście Hotelu Mistral otrzymują możliwość zjedzenia pełnowartościowych posiłków przygotowanych w należącej do jego oferty restauracji. Już na podstawie samej karty dań można stwierdzić, że dużą wagę przywiązuje się tu do kompozycji smaków oraz różnorodnych i dobrych jakościowo składników. Zjemy tu zarówno coś lekkiego, jak i pełnowartościowy i sycący obiad… szkoda tylko, że od listopada zeszłego roku na miejsce to spadła niesłusznie przypisana przez pewnie czas wina za zatrucie uczniów pobliskiej szkoły. Musiał minąć miesiąc niepewności i medialnych domysłów, które mocno odcisnęły się na wizerunku tego hotelu, aby badania finalnie zostały ukończone, a personel pionu restauracyjnego mógł wrócić do swoich obowiązków. Przy rygorystycznym przestrzeganiu procesu przygotowania potraw zatrucie w kuchni Mistrala jest w naszej opinii wręcz niemożliwe – potwierdziło to także oświadczenie Sanepidu o braku jakichkolwiek śladów podczas szczegółowej inspekcji. Nie ukrywamy, że mocno nas to ucieszyło, gdyż nigdzie indziej nie jedliśmy tak wyśmienitych potraw – carpaccio, kaczych wątróbek, giczy jagnięcej, czerniny, czy fandanta czekoladowego.

Według nas warto, zwłaszcza że niejeden europejski hotel w tym standardzie każde sobie płacić o wiele więcej nie tylko za opcję noclegu, ale i za dodatkowe atrakcje. Tutaj znajdą coś dla siebie rodziny, firmy, nowożeńcy oraz dzieci.

Dodaj komentarz