Jak wybrać łóżko do hotelowego pokoju, z którego goście będą zadowoleni?

Niezbyt odkrywczym, lecz trafnym stwierdzeniem jest, że pokoje w hotelach wynajmuje się przede wszystkim po to, by w nich spać. Wielu z nas miało jednak nieraz nieprzyjemne doświadczenia z tym właśnie aspektem pokoi hotelowych, w których łóżka są po prostu niewygodne. Dlatego urządzając hotelowy pokój trzeba zadbać przede wszystkim o to, by goście byli z nich zadowoleni. W tym artykule zostaną opisane najważniejsze zasady,, którymi trzeba się kierować przy wyborze łóżka do hotelu.

Najważniejsze wymogi

Podstawowe wymogi dotyczące łóżek w hotelach dotyczą ich minimalnych rozmiarów i są one następujące:

  • łóżko jednoosobowe – 90 x 200 cm

  • łóżko dwuosobowe – 140 x 200 cm

Są to standardy, do których muszą stosować się nawet pokoje o niższych standardach. Oczywiście, jeżeli pokój ma mieć nieco większy poziom należy zainwestować w większe łóżko – szczególnie, że w naszym pokoju będą zatrzymywać się osoby o różnym wzroście i budowie ciała i osoby o większych rozmiarach na pewno bardzo docenią obszerniejszą przestrzeń do spania.

Materac to podstawa

Jednak sama wielkość łóżka to nie wszystko. Komfort spania zależy bowiem również w dużym stopniu od zamontowanego materaca. Tutaj znaczenie mają:

  • gramatura – im grubszy materac, tym wygodniejszy sen, chociaż to nie wszystko

  • trwałość – największą trwałością cechują się materace piankowe oraz sprężynowe

  • wysokość – im wyższy materac, tym korzystniej prezentuje się łóżko, przez co wzrasta standard pokoju. W mniej prestiżowym pokoju wystarczy materac o wysokości 16-18 cm, a w nieco lepszym należy skorzystać z materaca wysokiego co najmniej na 40 cm.

  • łatwość w utrzymaniu w czystości – z tego powodu warto kupić materac posiadający chroniący przed zabrudzeniami podwójny pokrowiec oraz uchwyty pozwalające na jego łatwe obracanie

Najczęściej stosowanym w hotelach rozwiązaniem są łóżka kontynentalne, które składają się z dwóch nałożonych na siebie materaców, które zapewniają właściwą wygodę. Szczególną uwagę trzeba w tym przypadku zwrócić na wierzchni materac zwany toperem: najlepiej jeżeli będzie wykonany z przyjemnych dla ciała materiałów takich jak pianka masująca, lateks lub pianka termoelastyczna. Z kolei tanie hotele, które jednak chcą zapewnić gościom wygodny sen, mają opcję zaadoptowania jedynie części rozwiązań charakterystycznych dla łóżka kontynentalnego. Można więc na przykład ułożyć materac sprężynowy na ramie na wysokich nóżkach.

Nawet najlepszy materac nie będzie sprawiał najlepszego wrażenia, jeżeli nie będzie utrzymywany w dobrym stanie. Trzeba więc pamiętać o regularnym praniu materacy, nawet jeżeli nie uległy widocznemu zabrudzeniu – używane przez wielu gości muszą bowiem być często dezynfekowane. Pamiętajmy przy tym o sprawdzeniu dozwolonej temperatury prania, aby nie zniszczyć materaca.

Co jeszcze powinno posiadać łóżko w hotelu?

Aby zwiększyć wygodę gości, można zainwestować w takie akcesoria takie jak:

  • podgłówki i kliny pod głowę, które pozwolą o wiele wygodniej ułożyć głowę gościom

  • pokrowce antyalergiczne

  • podkładki i nakładki higieniczne

Jeżeli planujemy przyjmować gości podróżujących całymi rodzinami, warto stworzyć możliwość dostawienia łóżka dziecięcego, które posiada odpowiednie atesty. Jest to opcja, która na pewno zostanie doceniona przez sporą ilość klientów.

W przygotowaniu artykułu pomógł sklep internetowy albmart.pl.

Dodaj komentarz